Sophos Senkronize Güvenlik

Sophos Senkronize Güvenlik

Sophos Senkronize Güvenlik Nedir

 

Sophos Senkronize Güvenlik Nedir ? Son yıllarda bilgi işlem personelleri kötü amaçlı yazılım tehditlerinin durdurulmasının zorlaştığını belirtmektedirler. Siber suçlular artık daha gelişmiş saldırı yöntemleri kullanmaktadırlar. Birden fazla yöntemi birleştirip sistemlere saldırmaktadırlar. Ve günümüzde birçok güvenlik cihazı bu tür durumlar ile başetmekte zorlanmaktadır.

 

Sophos Senkronize güvenlik sistemi, dünyanın ilk ve en iyi siber güvenlik sistemidir.Uç nokta, ağ, mobil, kablosuz, e-posta ve şifreleme ürünleri birbirleri ile verileri senkronize olarak paylaşırlar ve olaylara müdahale konusunda otomatik olarak yanıt verebilirler.

Senkronize güvenliğin önemli noktaları aşağıdaki şekildedir:

  • Sorunlu bilgisayarlar ağ dan izole edilerek diğer bilgisayarlara sorunun bulaşması engellenir.
  • Kablosuz ağda uyumlu olmayan mobil cihazlara izin verilmez.
  • E-posta kutularını tarayarak güvenliği ihlal edilmiş olanları tespit eder.
  • Bir tehdit tespit edildiğinde o makine ile ilgili şifreleme anahtarlarını iptal eder.
  • Ağımızdaki tüm uygulamaları tanımlar.

Ve herşey bulut tabanlı Sophos Central ile kontrol edilebilir.

Siber Saldırı Riskini Azaltın

Siber Saldırı Riski

Siber Saldırı Riski

 

Otomatik olay yanıtları sayesinde , güvenlik tehditlerine maruz kalacak cihazları en aza indirirken, ürünler arasındaki veri paylaşımı sayesinde tehditler önceden tespit edilebilir.

 

Ağınızdaki Görünürlüğü Artırın

Görünürlük

Görünürlük

 

 

Tüm güvenliğimizi tek bir yerde görüntüleyip, kontrol edebiliriz. Ve aynı zamanda ağımız daki trafiğe ve kullanıcı hareketlerine dair daha detaylı bilgiler alabiliriz.

 

 

 

Bulut tabanlı yönetim sayesinde tüm koruma sistemlerinizi tek bir platformda birleştirerek güvenliğimizi tek bir noktadan kontrol edebiliriz.

Ağınızdaki Tüm Uygulamaları Tanımlayın

Ortalama olarak, ağ trafiğinin% 45’i tanımlanamıyor. Sophos XG Güvenlik Duvarı ve Sophos Endpoint’in tüm ağ trafiğini tanımlamak, gizli riskleri ve bilinmeyen tehditleri ortaya çıkarmak için birlikte çalışmaktadır.

Mobil Cihaz Kontrolü

Uyumlu olmayan cihazlardan kaynaklanan riski azaltmak için Sophos Mobile ve Sophos Wireless’ın birlikte çalışarak sorunları gerçek zamanlı olarak azaltmaktadır.

Sorunlu Cihazları İzole Etme

Herhangi bir fidye yazılımı saldırısında Sophos Endpoint, Sophos XG Firewall ve Sophos Encryption sistematik olarak birlikte çalışarak etkilenen cihazı ağımızdan izole eder.

Sophos Cihazları hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilir yada Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat